SPORT-TURISTIKA

Ve Zruči nad Sázavou je nově zrekonstruovaný zámek. V prostorách zámku je umístěno MUZEUM PANENEK a infocentrum. Okolo zámku je rovněž zrekonstruovaný a volně přístupný rozlehlý zámecký park.

Krajina středního Posázaví přímo vybízí k pěší turistice i cykloturistice (cyklotrasa č. 19) . Okolí Zruče nad Sázavou vám nabízí možnost krátkých i delších tras k výletům. Zpáteční cestu si z některých výletů můžete v případě únavy ušetřit díky posázavskému železničnímu spoji.

Z okolních míst by vám neměl uniknout hrad v Českém Šternberku, sklářská huť Tasice, hrad Borovsko, zámek Kácov včetně zříceniny původního hradu, zřícenina hradu Chřenovice, zámek Vlašim a nádherný park okolo, Malý a Velký Blaník, Kutná Hora se svými památkami, vodní dílo Švihov na řece Želivce ( voda pro Prahu) či zajímavá část Sázavy - Svořidla.

Koupání je možné přímo v řece Sázavě u Chabeřického mlýna, na jezu v nedaleké Horce nad Sázavou či pískovně. Pokud dáváte přednost veřejným bazénům, můžete si udělat krátký výlet vlakem, autobusem či autem do Vlašimi (cca 21km),do Kolína (cca 50km – nový VODNÍ SVĚT) nebo do Kutné Hory (cca 30 km – nové venkovní AQUA-CENTRUM) a zároveň se pokochat kutnohorskými kulturními památkami.

Pro rybáře je řeka Sázava a její potoky velkou výzvou k lovu. V kempu lze zakoupit časově omezené povolenky na některé rybářské revíry. V okolí je možnost lovu na těchto revírech.


RYBÁŘSKÉ REVÍRY V OKOLÍ

1,3 km – SÁZAVA 8 – MP

1,3 km – SÁZAVA 9 – MP

5,0 km – SÁZAVA 10 – MP

7,7 km – SEDLICKÝ POTOK 1 - MP

1,9 km – ŽELIVKA 1 – MP

3,6 km – HODKOVSKÝ POTOK 1 – P

0,7 km – OSTROVSKÝ POTOK 1 – P

4,5 km – ŠTĚPÁNOVSKÝ POTOK 1 – P


SOUKROMÉ REVÍRY V OKOLÍ

10,3 km – RYBNÍK DUBÍ

11,5 km – ŘEPLICKÝ RYBNÍK

17,0 km PODSKALÁK

19,4 km – RYBNÍK SMIKOV

5,7 km – PANSKÝ RYBNÍK HODKOV

10,3 km – RYBNÍK PILSKÝ